V. DĚTSKÝ DEN 4. 6. 2017

V pořádí již V. ročník Dětského dne v Kynologickém centru Borova tlapka byl skvělý! Závěr byl poněkud rychlý, neboť to vypadalo na pořádnou bouřku, takže rozdávání odměn dětem, které měly splněny úkoly ze stanovišť a losování tomboly běželo jak na drátku :-) Celé odpoledně však bylo plné pohody, bezvadné nálady, děti plnily jednotlivé displíny podle svých schopností, záchranné složky jim umožnily si vyzkoušet, kde co - takže proudem vody kropily nejen trávu, ale též sami sebe, výstažné houkání sanitky a policejních vozy zněly do daleka :-) Ve obřím skákacím hradu se skákalo na etapy, tak velký byl o něj zájem, a dospělí, kteří měli na starosti ukázky dravců, domácích zvířat a průvodci lesní pedagogikou byli všichni v závěru odpoledne pěkně umluvení - dětská zvědavost je nekonečná :-) Ještě, že jídla i pití bylo pro všechny dostatek. Děkujeme všem, kdo se přišli s námi pobavit, dobrovolníkům, kteří vykonali opravdu velký díl práce a všem spozorům za štědrou podporu!

Dětský den v roce 2016

Dětský den v roce 2016 měl opět velký úspěch a můžeme neskromně poznamenat, že dětí bylo opět více než v předchozích ročnících. Jestliže v roce 2015 jsme dosáhli návštěvnosti 116 dětí a zhruba 330 dospělých, tak v roce 2016 bylo soutěžících dětí 163 a celková návštěvnost dosáhla počtu více než 800 návštěvníků.

Děti soutěžili na deseti stanovištích a za každou provedenou disciplínu obdrželi razítko na soutěžní kartu. Po splnění všech úkolů a odevzdání vyplněné soutěžní karty, obdrželo každé dítě tašku s dárkovými předměty, které tvořily např. sprchový gel Lilien Baby od Union Cosmetic, jojo, křídy, míč od Komerční banky, omalovánky od Městských lesů HK a mnoho dalších maličkostí. V průběhu soutěží rozdával Kravík z Mlékáren Hlinsko dětem tubičky Pikaa, Pikniku a bonbonky. Rodiče mohli svým dětem zakoupit nafukovací balónky, točenou zmrzlinu, malinádu, cukrovou vatu, párek v rohlíku a spoustu dalších dobrot. Sami rodiče pak měli možnost ochutnat speciální druhy piva, která čepovala netradiční hospoda Na pivním prameni.

Zvláštní sekci celého dne tvořily stanoviště o přírodě. Svůj stánek zde měl Zvěřinec Ulita ze ZŠ Štefánikova, jenž dětem umožnil se osobně seznámit s živými králíky, slepicemi, fretkou, korálovkou, želvičkou atd. Dalším místem byl stánek Řádu sv. Huberta., který má krom jiného ve své náplni enviromentální výchovu - tedy zjednodušeně řečeno lásku k přírodě. A tuto sekci pak uzavíral stánek Lesů České republiky, kde bylo možno si prohlédnout živé dravce, trofeje menších lesních zvířata a pohovořit si o problematice lesů jako takových, což zaujalo mnoho dospělých a diskuze, kterou s nimi vedl zástupce Lesů ČR Miloš Pochobradský, byla opravdu přínosná pro všechny.

Bylo by zvláštní, kdybychom neukázali v kynologickém centru výcvik psů. Ten náš se odehrál pod vedením předsedy KCBT Jaroslava Filipa, takže i to bylo součástí odpoledne, stejně jako ukázky canisterapie vedené Veronikou Ohrabkovou.

A děti, které už splnili všechny úkoly, prohlédli si zvířata, poučili se, jak se chovat v lese, vyzkoušeli si první pomoc, měli možnost se dosytosti "vyřádit" ve skákacím hradě a trampolíně, zhoupnout na staročeských houpačkách či svézt na řetízkovém kolotoči. Nebo si nechat malovat na obličej od Agentury Bambina a děvčat z Daniela Models. A nesmíme zapomenout na jednotku dobrovolných hasičů ze Svinar, kteří umožnili dětem vyzkoušet si práci hasiče.

Překpavením celého DD bylo předání víček malému Nikýskovi, které jste sbírali vy všichni na základě naší výzvy po celý rok. Nikýsek je šestiletý chlapeček, který trpí svalovou hypotonií a spousty dalšími přidruženými chorobami. Více o něm se můžete dočíst na jeho webových stránkách.

Skvělými spolupracovníky se ukázali studenti pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, jejímž jsme univerzitním pracovištěm a kteří měli na starosti právě jednotlivá soutěžní stanoviště. Náš velký dík patří také městu Hradec Králové za jejich finanční a morální podporu. Informace o všech dalších, kteří nás podpořili a za což jim patří naše poděkování, naleznete v sekci Sponzoři.

Právě díky všem sponzorům a partnerům a naší soustavné mravenčí práci, která nám působí radost, byl letošní, již IV. dětský den, opět výjimečný a opět o něco lepší než dětské dny předchozí. Perfektní byla činnost moderátora Michala Klokočného z rádia Černá hora, které bylo naším mediálním partnerem a který odvedl opravdu profesionální práci. 

Po celou dobu konání dětského dne zajišťoval svoz k našemu centru zdarma turistický vláček Dopravního podniku HK po okružní trase zastávek Na Hrázce - Štefcova - Rybova - Zděná bouda - Kynologické centrum.

A konečně náš velký dík patří společnosti SIGNIFY production, bez níž by IV. DD 2016, zdaleka nebyl tak "dokonalý", jak byl :-)

Více obrázků z celého DD 2016 si můžete prohlédnout na FB profilu Borovy tlapky v albu Dětský den 2016.