Výcvik

Do výcvikových kurzů přijímáme psy všech plemen s průkazem i bez průkazu původu a samozřejmě i křížence, od stáří nejméně pět měsíců. Přijít poradit se o vhodném výcviku a vašich představách o něm však můžete i dříve.

Součástí každého výcviku je vždy příprava a socializace psa pro život ve městě a zvládání běžných situací. Majitelé budou též seznámeni se základní legislativou týkající se chovu psa a jeho volného pohybu na veřejných prostranstvích, a to včetně vyhlášky zdejšího královéhradeckého magistrátu.

Výcviky mohou být prováděny, jak ve skupině, tak i jednotlivě. Vše záleží pouze na dohodě, vždy postupujeme individuálně podle přání majitele, typu psa a zvolenému výcviku. 

Rozeznáváme několik druhů kynologických výcviků:

Základní poslušnost

Soubor základních cviků ovladatelnosti psa, který pomůže majiteli ovládat svého psa v běžném životě. Obsahuje cviky jako jsou přivolání, chůze u nohy, sedni, lehni a zůstaň. Přivolání psa - je skutečně důležité aby váš pes přiběhl ihned na první zavolání, jde v prvé řadě o jeho bezpečnost, která zabrání např. tomu, aby skončil pod koly auta.

Sportovní

Tento výcvik kromě poslušnosti zahrnuje např. překonávání různých překážek, aport, odložení v různých polohách, štěkání na povel, plížení. V případě, že máte zájem se se svým psem účastnit zkoušek a závodů je zvládání těchto cviků nutností.

Ostatní

Neprovádíme výcvik obrany, jsme však schopni doporučit vhodné cvičiště včetně cvičitele.

Lovecký

Pes musí nutně perfektně ovládat základy poslušnosti. K tomu se pak dále učí nácvik aportu, vodění na řemeni, nácvik šoulačky, slídění a chování po výstřelu. V případě loveckého výcviku je nutný individuální výcvik nebo max. ve skupině dvou psů.

Stopa

Stopování je jednou z disciplín na všestranných zkouškách a psa je proto nutné stopování naučit, a to již od útlého věku.

Převýchova

Jsme schopni Vám pomoci i s výrazně problémovými psy – např. vinou předchozího hrubého zacházení či absence jakéhokoliv výcviku. Jedná se zde např. o agresivitu k majiteli či ostatním lidem, případně jiným psům, přílišnou bázlivost, rvačky mezi psy.

Termíny výcviků

1 lekce trvá cca 60 až 90 min. podle stupně únavy a schopnosti psa.

Výcvikové lekce se konají standardně každou neděli od 9:00 hod.

Výcviky vede předseda spolku Jaroslav Filip: tel. 606 051 140 nebo filip@borovatlapka.cz

Pro individuální termíny a další dotazy nás prosím kontaktujte na tel. 606 051 140 či emailem info@borovatlapka.cz.

 

 

Co s sebou na výcvik

 1. Očkovací průkaz (pouze na první výcvikovou hodinu).
 2. Vhodný obojek a pevné, raději kratší vodítko.
 3. Pamlsky.
 4. Hračku (tenisák, uzel, pešek apod.).

Elektronické obojky

Přesto, že naši miláčkové psi jsou obecně tvorové inteligentní a učí se rychle při výcviku i obecně novým věcem, někdy přeci jen nepomáhá ani odborný trénink, natož výcvik doma. Psi mohou být svéhlaví, nevstřícní a v případě, že nebyli vychováváni od štěněte mohou být prostě a jednoduše nevychovatelní běžným byť odborným výcvikem. Pro tyto případy jsou pak elektronické výcvikové obojky nepostradatelnou pomůckou.

V kynologickém centru Borova tlapka na základě osobních zkušeností s různými druhy elektronických obojků doporučujeme elektronické výcvikové obojky zn. Dogtrace, typ d-control.

Našim klientům nejčastěji prodáváme výcvikové obojky d-control 600, dále pak d-control 1000 a d-control 1600. Nabízíme i základní modul d-control 400.

Více informací o elektronických obojcích naleznete zde.

Sportovní výcvik

Tento výcvik kromě poslušnosti zahrnuje např. překonávání různých překážek, aport, odložení v různých polohách, štěkání na povel, plížení.

Lovecký výcvik

V tomto výcviku se pes kromě jiných věcí učí nácvik aportu, vodění na řemeni, nácvik šoulačky, slídění a chování po výstřelu.

Ostatní výcviky

Mezi ostatní výcviky lze řadit poslušnost, stopování či převýchova.

Desatero k výcviku

 1. Psa motivuji.
 2. Cvičím psa s radostí.
 3. Jsem důsledný a trpělivý.
 4. Za dobrou práci psa odměním.
 5. Postupuji trpělivě krok za krokem.
 6. Předcházím rizikovým situacím.
 7. Trestám velmi uvážlivě.
 8. Povel říkám jasně.
 9. Používám jen vhodné potřeby (pevný obojek a vodítko).
 10. Mám rád svého psa a podle toho se k němu chovám.