Elektronické výcvikové obojky

Přesto, že naši miláčkové psi jsou obecně tvorové inteligentní a učí se rychle při výcviku i obecně novým věcem, někdy přeci jen nepomáhá ani odborný trénink, natož výcvik doma. Psi mohou být svéhlaví, nevstřícní a v případě, že nebyli vychováváni od štěněte mohou být prostě a jednoduše nevychovatelní běžným byť odborným výcvikem. Pro tyto případy jsou pak elektronické výcvikové obojky nepostradatelnou pomůckou.

V kynologickém centru Borova tlapka na základě osobních zkušeností s různými druhy elektronických obojků doporučujeme elektronické výcvikové obojky zn. Dogtrace, typ d-control.

Našim klientům nejčastěji prodáváme výcvikové obojky d-control 600, dále pak d-control 1000 a d-control 1600. Nabízíme i základní modul d-control 400.

Obojek d-control 400
Obojek d-control 600
Obojek d-control 1000
Obojek d-control 1600

 

Elektronické výcvikové obojky jsou vhodné zejména pro psy:

  • které se nedaří vychovávat běžným výcvikem;
  • dospělé, u kterých byl v mladí výcvik podceněn či například psi z útulku;
  • se sníženým prahem bolesti;
  • temperamentní a tvrdohlavé;
  • lovecké, které je těžké přivolat, zachytí-li stopu.

Obojek d-control má dvě součásti, vysílač a příjímač (obojek). Můžeme potvrdit, že je spolehlivý, efektivní a hlavně bezpečný. S jeho pomocí snadno provedete korekci nežádoucího chování psa s ohledem na aktuální situaci a temperament. Dosáhnout však můžete nejen odstranění nežádoucího chování, ale i upevnit a posílit již naučené chování. Obojky mají ergonomický design, nerezové kontaktní body a samozřejmě jsou vodotěsné. Vzhledem k jejich nízké hmotnosti jsou vhodná pro všechny plemena a velikosti psů.

Protože pes uvažuje na principu pohodlí - nepohodlí, logicky se nepříjemnému pocitu snaží vyhnout. Většina psů v reakci na vyslaný impuls při neuposlechnutí příkazu se okamžitě navrací ke svému pánovi, kde se cítí bezpečně, protože si zdaleka neuvědomují, že nepříjemný pocit pochází právě od něj.

Výcvikové obojky mají tato kritéria:

  • Dosah obojků je variabilní od 200 do 1600 m.
  • Disponují funkcemi, které lze mezi sebou různě kombinovat: stimulační impuls, booster, akustický signál, světlo a vibrace.
  • Na jeden vysílač lze připojit i dva psy.

Nejlepší cestou, jak si vybrat vhodný obojek, je konzultace s naším cvičitelem, který je schopný Vám na základě Vašich informací a zkušeností s výcvikem Vašeho psa doporučit ten nejvhodnější, tak abyste napřiklad zbytečně nekupovali obojek, jehož funkci nevyužijete.